آئین نامه مسابقات شطرنج لیگ شهرستانهای تابعه استان اصفهان(آقایان)

مسابقات

زمان: از 1/5/89 تا 19/5/89

مکان: شهرستانهای مختلف

مسابقات لیگ شهرستانهای تابعه استان اصفهان (آقایان) از تاریخ اول مرداد ماه 89 با شرکت 8 تیم اغاز خواهد شد.
ضمنا مسابقات لیگ شهرستانهای بانوان نیز بصورت متمرکز و با شرکت 4 تیم شاهین شهر - اصفهان - نجف اباد و خمینی شهر در خانه شطرنج اصفهان از ساعت 30/8 صبح مورخه 8/5/89 بصورت متمرکز و در یک روز انجام خواهد شدکه بزودی ائین نامه این مسابقات نیز اعلام خواهد شد. .

ارنج اصلی – ادرس محل برگزاری و شماره تماس مسئولین تیمها بترتیب شماره انها در جدول را در ادامه متن مشاهده فرمائید. ضمنا در صورت مشاهده هر گونه اشتباه و یا مشکلی در ذگر اسامی و یا ادرس و تلفنها خواهشمند است حداکثر تا مورخه 28/5/89 به هیات استان اطلاع رسانی فرمائید .

آئین نامه مسابقات شطرنج لیگ شهرستانهای تابعه استان اصفهان

  1. مسابقات در 5 دور به روش سوئیسی برگزار خواهد شد.
  2. زمان بازی برای هر بازیکن 90 دقیقه + 30 ثانیه وقت اضافی به ازای هر حرکت (سیستم فیشر) خواهد بود.
  3. ساعت شروع مسابقات در هر دور راس ساعت 10 صبح می باشد.
  4. برنامه زمان بندی مسابقات :

دور اول : جمعه 1/5/89 – دور دوم : سه شنبه 5/5/89 – دور سوم : جمعه 8/5/89 – دور چهارم : جمعه 15/5/89 – دور پنجم : سه شنبه 19/5/89 (دور اخر)

  1. ارنج هر دور حداکثر تا 5 دقیقه قبل از  شروع مسابقات باید با امضای کاپیتن یا سرپرست تیم تحویل داور داده شود. در غیر اینصورت ارنج اصلی (4 میز اول ارنج اصلی)محاسبه می گردد.
  2. داوران در هر دور موظف به کنترل ارنج تیمها از روی کارت بیمه ورزشی بازیکنان می باشند.
  3. در پایان هر دور داوران موظف به ارسال نتایج میز به میز و نتایج نهائی با امضای سرپرستان دو تیم به هیات شطرنج استان می باشند.
  4. تیمهای دارای مهره سفید (میزهای 1و3 سفید و 2و4 سیاه) در هر دور میزبان حریف خود می باشند.
  5. بعلت بعد مسافت شهرستانها و احتمال تاخیر در رسیدن تیمها به سالن مسابقات هر بازیکن 90 دقیقه زمان اصلی از ساعت 10 صبح  برای تاخیر  زمان خواهد داشت و پس از زمان مقرر در صورت عدم حضور و یا عدم اتمام  بازی در زمان باقیمانده بازنده خواهد بود. ضمنا در صورتیکه تاخیر تیمها در رسیدن به سالن مسابقات بدلایل جوی یا بسته شدن راهها که مورد تایید هیات استان قرار گیرد یک ساعت به زمان مبدا برای شروع بازیها اضافه خواهد شد(بجای ساعت 10 شروع مسابقات از ساعت 11 صبح در نظر گرفته می شود که این امر بلافاصله بایستی توسط تیمها به اطلاع هیات رسیده باشد.)
  6. در صورت بروز هر گونه مشکل در طول مسابقات بایستی بلافاصله توسط داور موضوع به اطلاع مسئول برگزاری مسابقات در هیات استان (اقای محسن ورزنده شماره تلفن های : 09139196747 و 09375982188) رسیده و رفع مشکل گردد.
  7. هر تیمی که کمتر از 2 بازیکن ان در محل مسابقات حاضر باشد در پایان زمان مقرر 4 بر صفر بازنده خواهد بود و در صورتیکه تنها یک بازیکن ان تیم حاضر باشد فقط در صورت موافقت حریف مستقیم بازی خود را برای قهرمانی میز انجام خواهد داد.
  8. به تیمهای اول تا سوم و قهرمانان اول میزهای ششگانه حکم قهرمانی اهداء می گردد. ضمن آنکه به تیمهای اول تا چهارم نیز جوائز نقدی داده خواهد شد.
  9. حداقل تعداد برای احتساب قهرمانی میزها برای میزهای اول تا چهارم حداقل 4 بازی و برای میزهای 5و6 حداقل 3 بازی خواهد بود.
  10. پوئن شکنی مسابقات در صورت مساوی شدن نتایج برای رده بندی نهائی عبارت است از : الف) امتیازات تیمی (2 امتیاز برای هر برد تیمی – 1 امتیاز برای هر تساوی تیمی و صفر امتیاز برای هر باخت تیمی) ب) نتیجه رویاروئی تیمها ج) بوخهولز (جمع امتیازات حریفان  ) د) سونه بورن برگر (امتیاز بدست امده از تیم مقابل ضربدر جمع امتیازات تیم مقابل) خواهد بود.
  11. هرگونه موارد پیش بینی نشده حسب مقررات توسط  هیات استان متعاقبا اعلام خواهد شد.

 ارنج اصلی – ادرس محل برگزاری و شماره تماس مسئولین تیمها بترتیب شماره انها در جدول : (در صورت مشاهده هر گونه اشتباه و یا مشکلی در ذگر اسامی و یا ادرس و تلفنها خواهشمند است حداکثر تا مورخه 28/5/89 به هیات استان اطلاع رسانی فرمائید .

لازم به توضیح است که تیم شهرضا که قبلا برای شرکت در مسابقات اعلام امادگی نموده بود در ارسال مدارک و اسامی تیم مربوطه همکاری ننمود و لذا از جدول مسابقات حذف گردید .  

1- اصفهان :

1- علیرضا محسنی 2- فرشید عامری زاده (کاپیتن) 3- مجید کبیری (سرپرست) 4- ایرج عابدی 5- علی رستگار 6-  عرفان جعفر پیشه

ادرس : اصفهان – اتوبان چمران – خیابان محمد طاهر – خانه شطرنج

مجید کبیری : 09131651007- خانه شطرنج : 5685100

2- نجف اباد :

1- فرهاد یوسفان 2- داود داودی (کاپیتن) 3- جمشاه حقایق 4- حسن لشنی 5- محمد قابسی 6- اسماعیل کاظمی

ادرس : نجف اباد - خیابان شریعتی – 15 خرداد مرکزی – کانون شطرنج اندیشه

اقای یوسفان : 09133310619- محل مسابقات : 03312622649

3- خمینی شهر :

1- عباس روح الامین 2- افشین گلکار(کاپیتن) 3- احمدرضا کریمی (سرپرست)

4- مصطفی جزینی 5- بهرام روح الامین 6- امیر کریمی

ادرس : خمینی شهر – ورزشگاه قدس

اقای کریمی : 09367264171- محل مسابقات : 03113633928

4- شاهین شهر :

1- رسول ضیائی 2- پدرام ناظمی 3- حمیدرضا رضی پور 4- محمد مومنی 5- محمد سلطانیان 6- شاهرخ نظری

ادرس : شاهین شهر – بلوار مطهری – تربیت بدنی شاهین شهر – هیات شطرنج

سرپرست : حسین نهنگی تلفن : 09133120550- رسول ضیائی : 09139069526

5- فریدونشهر:

1- بهرام خودسیانی 2- محمدرضا اسپنانی 3- محمدرضا اصلانی 4- محمد لچینانی 5- رحمت اله رحیمی 6- محمد علی اسفنانی

ادرس : فریدونشهر – تربیت بدنی فریدونشهر- هیات شطرنج

اقای ابراهیم خودسیانی (سرپرست) : 09132717421

6- فلاورجان :

1- علی عباسی 2- محسن کریمیان 3- احسان سمیعی زاده 4- رحمت اله احمدپور 5- امیررضا رزاق خواه 6- اصغر شفیعی (سرپرست)

ادرس : فلاورجان – خیابان بقیع – انتهای شریعتی – مقابل بانک توسعه تعاون – مدرسه شطرنج فرزین

اقای شفیعی : 09131769751- محل مسابقات : 03123126008

7- تیران و کرون (مخابرات):

1- محمد صابری 2- ایمان صابری 3- رامین کمال 4- ناصر مظاهری 5- علیرضا سلطانی 6- سعید دادخواه

ادرس : تیران – بلوار امام خمینی – ورزشگاه تختی – هیات شطرنج

سرپرست : علیرضا واعظ – تلفن : 09139310029

8- لنجان (زرین شهر):

1- علی اکبر کامرانفر 2- سیامک ظفریان 3- اردشیر حسینی 4- محمدرضا شریف ابادی  (سرپرست)

5- مصطفی کرباسیان 6- اسماعیل کریمیان  

ادرس : زرین شهر – خیابان ایت ا... مدیسه ای – ورزشگاه 17 شهریور – هیات شطرنج

اقای شریف ابادی : 09132385323

قرعه کشی دور اول :

اصفهان (میزبان)     –       فریدونشهر

فلاورجان (میزبان)   –       نجف اباد

خمینی شهر (میزبان) –      تیران

لنجان (میزبان)         _      شاهین شهر

حامیان


قهرمانان
  • قهرمانان جهانی - اسیائی و کشوری
    قهرمانان جهانی - اسیائی و کشوری

  • استاد بزرگ شاهین لرپری زنگنه
    استاد بزرگ شاهین لرپری زنگنه
    قهرمان لیگ برتر باشگاهای کشوربه همراه تیم سایپا وکسب مقام اول (میز3) در سال 1398
    کسب عنوان برترین بازیکن جوان آسیا از سوی فدراسیون شطرنج آسیا (2016)
    شرکت در مرحله نیمه نهایی مسابقات قهرمانی کشور وراه یابی به فینال مسابقات در سال 1396
    نایب قهرمانی لیگ برتر باشگاهای کشوربه همراه تیم ذوب آهن وکسب مقام اول (میز1) در سال 1395
    کسب اخرین نورم استاد بزرگی در مسابقات المپیادجهانی به همراه تیم ملی بزرگسالان
    کسب مقام سوم قهرمانی جهان در رده سنی زیر 18 سال -2016
    کسب مدال طلای تیمی قهرمانی جهان در المپیاد زیر 16 سال 2015 - مغولستان
    کسب عنوان قهرمانی اسیا در رده سنی زیر 16 سال - 2015(کره جنوبی)
    کسب مقام دوم مشترک اوپن گرجستان 2015
    کسب اولین نورم استادبزرگی در تیرماه 94 (بلغارستان)
    کسب عنوان استادی بین المللی در فروردین 94(تایلند)
    کسب عنوان سومی تیمی مسابقات المپیاد جهانی 2014 مجارستان
    قهرمان اسیا در رده سنی زیر 16 سال -2014- هند
    کسب مدال تیمی مسابقا بین المللی قونیه ترکیه 2014
    کسب مدال برنز تیمی مسابقا بین المللی قونیه ترکیه 2013
    مقام دومی قهرمانی اسیا - رده سنی زیر 14 سال - ایران 2013
    مقام دوم تيمي و كسب مدال نقره ميز 5 در المپياد جهاني زير 16 سال (تركيه - 2012)
    مقام اول تیمی مسابقات قونیه - ترکیه 2012
    قهرمان اسیا در رده سنی زیر 14 سال سريلانكا و کسب مدال تیمی زیر 14 سال
    کسب مدال نقره تیمی سریع زیر 14 سال سریلانکا 2012
    مقام چهارم (مشترک با سوم ) جهان زیر 12 سال برزیل 2011
    قهرمان اسيا زير 12 سال فیلیپین 2011
    مقام ششم جهان زیر 12 سال 2010 یونان
    مقام هفتم جهان زیر 10 سال ترکیه 2009
    قهرمان اسيا زیر 10 سال 2009 هند و همچنین طلای تیمی زیر 10 سال
    مقام اول كشور در رده سني زير 12 سال
    مقام چهارم مسابقات زیر 14 سال قهرمانی جهان 2011
    قهرمان کشوردر سال 90-1389
    کسب مدال طلای asean ویتنام 2009 و اخذ عنوان استادی فیده
    کسب مدال تیمی زیر 10 سال - ویتنام 2008

  • استاد بین المللی  نیما جوانبخت
    استاد بین المللی نیما جوانبخت
    کسب مقام سوم اسیا در رده سنی زیر 20 سال - 2015 قرقیزستان
    کسب مقام قهرمانی کشور در رده سنی زیر 20 سال - 1394
    کسب مقام دومی مسابقات سریع و چهارمی متعارف قهرمانی اسیا - رده سنی زیر 18 سال -ایران 2013
    كسب مقام دوم تيمي در مسابقات المپياد جهاني زير 16 سال (استانبول 2012)
    مقام چهارم زير 16 سال اسيا (2012 سريلانكا)
    مقام اول اسيا در مسابقات سريع و بليتس زير 16 سال اسيا (2012 سريلانكا)
    مقام دوم تيمي زير 16 سال اسيا (2012 سريلانكا)
    مقام ششم مسابقات قهرمانی جهان در رده سنی زیر 16 سال 2011
    قهرمان جشنواره سراسری کشور در سال 90
    مدال نقره زیر 16 سال اسیا فیلیپین 2011
    نفر سوم مسابقات قهرمانی کشور در رده سنی زیر 16 سال
    مدال برنز تیمی المپیاد جهانی2011 - مدال طلای انفرادی المپیاد جهانی 2011
    مدال طلای تیمی مسابقات ازاد ترکیه 2011

  • استاد فیده انوشا مهدیان
    استاد فیده انوشا مهدیان
    مقام سوم مسابقات زون 3/1 آسیا در سال 1398
    مقام اول مسابقات قهرمانی بانوان کشور سال 1397 و عضویت در تیم ملی کشور
    نائب قهرمان کشور در رده سنی زیر16سال 1397
    مقام سوم مسابقات قهرمانی کشور رده زیر 20 سال97
    مقام سوم تیمی المپیاد جهانی شطرنج سال 2018
    نائب قهرمان کشور رده زیر 20 سال کشور 96
    قهرمان کشور در رده سنی زیر 16 سال 1396
    نائب قهرمان مسابقات سریع آسیا رده سنی زیر 20 سال 1396
    نائب قهرمان کشور مرحله اول ودوم رده سنی زیر 14 سال 1395
    نائب قهرمان مرحله اول کشور رده سنی زیر 20سال 1395
    مقام سوم کشور در رده سنی زیر 14 سال دختران - 1394
    قهرمان کشور در رده سنی زیر 20 سال دختران - 1394
    قهرمان کشور در رده سنی زیر 12 سال - 1393
    مقام سوم مسابقات قهرمانی کشور رده سنی زیر ١٢سال _ 1392

  • هستی خسروی
    هستی خسروی
    مقام دوم رده سنی زیر 10 سال1396
    کسب عنوان سومی قهرمانی جهان در رده سنی زیر 8 سال -216
    قهرمان کشور در رده سنی زیر 8 سال دختران - 1394
    نایب قهرمان رده سنی زیر 6 سال جشنواره کشور - 1392

  • محمد صادق نادری
    محمد صادق نادری
    قهرمان مسابقات اماتوزی اسیا- اصفهان 2016
    نایب قهرمان رده سنی زیر 14 سال پسران - 1394

  • محسن ترکان
    محسن ترکان
    نایب قهرمان مسابقات اماتوری اسیا- اصفهان 2016
  • امیرحسین بادکوبی
    امیرحسین بادکوبی
    کسب مقام سوم رده سنی زیر 14 سال کشور در سال 1391
    كسب مقام اول اوپن زنده ياد دكتر نوابي (كرمان -1391)
    نایب قهرمان مسابقات زیر 20 سال کشور در سال 1391
    مقام سوم در رده سنی زیر 12 سال در سال 90-1389

  • علیرضا آقائی
    علیرضا آقائی
    کسب مقام سوم رده سنی زیر 18 سال کشور در سال 1391
    مقام دوم تيمي زير 16 سال اسيا(سريلانكا2012)
    نفر دوم مسابقات قهرمانی کشور در رده سنی زیر 16 سال در سال 90-1389
    تکرار مقام دوم رده سنی زیر 16 سال کشور - سال 91-1390

  • فراز قلعه دار
    فراز قلعه دار
    نايب قهرمان اوپن زنده ياد دكتر نوابي (كرمان - 1391)
    قهرمان کشور در سال 1390 (رده سنی زیر 20سال)

  • استاد فيده پرنيان عباسي
    استاد فيده پرنيان عباسي
    کسب مقام سوم رده سنی زیر 12 سال کشور در سال 1391
    کسب مقام اول مشترک و عنوان استادي فيده مسابقات اسه ان در مسابقات اسه ان 2012
    مقام دوم قهرمانی کشور در رده زیر 10سال- سال 90-1389

  • رامیلا واگوهیان
    رامیلا واگوهیان
    مقام سوم زیر 18 سال 1396
    کسب مقام سوم بازیهای سریع مدارس اسیا در رده سنی زیر 15 سال دختران - تهران 2016
    نایب قهرمان کشور در رده سنی زیر 20 سال دختران - 1394
    نایب قهرمان کشور در رده سنی زیر 18 سال - 1393
    مقام سوم قهرمانی کشور - رده سنی زیر 14 سال - 1392
    مقام دوم زیر 8سال کشور در سال 1388

  • اشکان ازلی
    اشکان ازلی
    نایب قهرمان کشور در رده سنی زیر 16 سال(1392) و راهیابی به مسابقات قهرمانی اسیا(2014)
  • طناز ازلی
    طناز ازلی
    مقام سوم مسابقات قهرمانی بانوان کشور سال 1397 و عضویت در تیم ملی کشور
    نائب قهرمان کشور در رده سنی زیر 18 سال 1397
    مقام دوم مسابقات آسیایی رده سنی زیر 16 سال 2017
    مقام سوم سریع قهرمانی آسیا رده سنی زیر 16 سال 2017
    قهرمان کشور دررده سنی زیر16سال دختران 1395
    نایب قهرمان رده سنی زیر 15 سال دختران مدارس اسیا و کسب عنوان wcm - تهران 2016
    نایب قهرمان کشور در رده سنی زیر 14 سال - 1393

  • فاطمه مشهدی
    فاطمه مشهدی
    کسب مقام سوم زیر 12 سال کشور درسال 1397
    مقام سوم رده سنی زیر 10 سال 1396
    کسب عنوان دومی مسابقات سریع مدارس اسیا در رده سنی زیر 9 سال دختران - تهران 2016
    نایب قهرمان کشور در رده سنی زیر 8 سال دختران - 1394
    قهرمان کشور در جشنواره کشوری رده سنی زیر 6 سال - تهران - 1392

  • کیارش نجفی
    کیارش نجفی
    1390- مقام سوم تیمی دانش اموزان اسیا2011
    قهرمان استات اصفهان در رده سنی زیر 16 سال - 1394

  • خشایار رجبی
    خشایار رجبی
    مقام سوم تیمی دانش اموزان اسیا - 2011
  • امید کریمی
    امید کریمی
    دارنده مدال برنز قهرمانی کشور کم بینایان و نابینایان - 1395 رامسر
  • عسل کاظم زاده
    عسل کاظم زاده
    کسب عنوان بهترین بازیکن ریتینگ دار زیر 1900 بانوان اماتوری اسیا- اصفهان 2016
    قهرمان استان در رده سنی زیر 12 سال - 1393
    راهیابی به فینال قهرمانی کشور بانوان (انتخابی تیم ملی بزرگسالان)1393
    قهرمان استان در رده سني زير 10 سال دختران -1391
    قهرمان استان در رده سنی زیر 20 سال دختران - سال 1390
    مقام هفتم رده سنی زیر 10 سال کشور - سال 91-1390
    مقام چهارم مسابقات قهرمانی کشور رده سنی زیر 8 سال 90-1389

  • ایدا عباسی نفر چهارم کشور در رده سنی زیر 10 سال 91-1390 و قهرمان استان در رده سنی زیر 10 سال دختران
    ایدا عباسی نفر چهارم کشور در رده سنی زیر 10 سال 91-1390 و قهرمان استان در رده سنی زیر 10 سال دختران
    نفر چهارم کشور در رده سنی زیر 10 سال 91-1390
    قهرمان استان در رده سنی زیر 10 سال دختران

  • مسعود ایرانپور
    مسعود ایرانپور
    بهترین بازیکن با ریتینگ زیر 1800 مسابقات اماتوری اسیا- اصفهان 2016
  • علی کدخدائی
    علی کدخدائی
    بهترین بازیکن با ریتینگ زیر 2000 مسابقات اماتوری اسیا- اصفهان 2016
  • محمد جواد نادری
    محمد جواد نادری
    بهترین بازیکن بدون ریتینگ مسابقات اماتوری اسیا- اصفهان 2016
  • نگین ماجد
    نگین ماجد
    کسب عنوان بهترین بازیکن با ریتینگ زیر 1700 مسابقات اماتوری بانوان اسیا-اصفهان 2016
  • قهرمانان استان در سال 1398
    قهرمانان استان در سال 1398
    معرفی قهرمانان مسابقات استان در سال 1398
  • پدرام ناظمی
    پدرام ناظمی
    قهرمان بلیتس استان در سال 1398
  • بهزادکلانتری
    بهزادکلانتری
    قهرمان مسابقات پیشکسوتان استان اصفهان درسال 1398
  • علی صفیری
    علی صفیری
    قهرمان استان اصفهان در سال 1398