مسابقات شطرنج قهرمانی استان رده های سنی ( زیر 6تا 12 سال)

مسابقات

زمان: 9 لغایت 13 تیرماه 96

مکان: خانه شطرنج اصفهان

 

قرعه کشی دختران زیر6سال

قرعه کشی دختران زیر8سال

قرعه کشی دختران زیر10سال

قرعه کشی دختران زیر12سال

 

قرعه کشی پسران زیر6سال

قرعه کشی پسران زیر8سال

قرعه کشی پسران زیر10سال

قرعه کشی پسران زیر12سال

قهرمانان اول تا سوم رده های سنی زیر 6 تا زیر12 سال دختران :

زیر 6 سال : 1- ثمین آغاسی شهرضا 2- عسل جعفر پور 3- طارا بیگ زاده

زیر 8 سال : 1- مائده یوسفیان 2- آوا بهزادی 3- بهار عادلی

زیر 10 سال : 1- هستی خسروی 2- فاطمه مشهدی 3- ریحانه نجفی

زیر 12 سال : ثنا تقوائی 2- شریفه اباذری 3- الاء بصری

قهرمانان اول تا سوم رده های سنی زیر 6 تا زیر 12 سال پسران :

زیر 6 سال : آرش جعفری قورتانی 2- ماهان جهانبازی 3- معین رضائی

زیر 8 سال : 1- پرهام کاکوئی 2- امین شرافت 3- شهریار اسدی

زیر 10 سال : 1- شایان ایمن 2- محمد علی سلیمی 3- محمد متین طاووسی

زیر 12 سال : 1- آرین اعتمادی 2- محمد یاسین دهقان 3- رضا داریوش

 

 

 

 

مسابقات شطرنج قهرمانی استان رده های سنی ( زیر 6تا 12 سال)

هیات شطرنج استان اصفهان در نظر دارد مسابقات قهرمانی استان در رده های سنی زیر 6 تا زیر 12 سال را از تاریخ 9 لغایت 13 تیر 1396 همزمان با عید سعید فطر و با شرایط زیر برگزار نماید:

1) تاریخ مسابقات : مسابقات بطور همزمان برای دختران و پسران ازتاریخ 9 تیر ماه 96  ،  در محل خانه شطرنج به آدرس اتوبان چمران – خیابان محمدطاهر و در صورت نیاز سالن شطرنج تختی اصفهان به ادرس اصفهان – چهار راه تختی – ورزشگاه تختی – سالن شطرنج  آغاز خواهد شد.

2) زمان مسابقات برای هر بازیکن 90 دقیقه + 30ثانیه زمان اضافی به ازای هر حرکت ( سیستم فیشر) در نظر گرفته شده و مسابقات تابع قوانین مسابقات متعارف فیده خواهد بود.

3) ورودیه مسابقات مبلغ: 250000ریال در نظر گرفته شده که بایستی به حساب شماره :  0110529457003 بانک ملی بنام هیات شطرنج استان اصفهان واریز گردد.ثبت نام فقط از طریق فرم ثبت نام مندرج در سایت هیات انجام خواهد شد.

4) به نفرات اول تا سوم هر گروه حکم قهرمانی استان اهداء می گردد.نفر اول مسابقات در هر رده بعنوان سهمیه استان  درمسابقات قهرمانی کشورمعرفی خواهد شد.( درصورت انصراف نفر اول ازشرکت درمسابقات قهرمانی کشور سهمیه به نفر بعدی تعلق نمی گیرد.) ضمنا در صورتیکه بعلت به حد نصاب نرسیدن شرکت کنندگان در هر رده سنی ، مسابقات برگزار نگردد ، معرفینامه قهرمانی کشور برای نفراتی صادر خواهد شد که در ان رده سنی ثبت نام کرده و وردیه خود را پرداخت نموده باشند. در مورد استفاده بازیکنان از مزایای سهمیه ، هیات تصمیم خواهد گرفت. بدیهی است مبلغ ورودیه ثبت نام به هر دلیلی عودت داده نخواهد شد.

5) برنامه زمان بندی در خانه شطرنج :  

تاریخ

9:30 صبح

17:30 عصر

جمعه 9 تیر 96

دور اول

دور دوم

شنبه 10 تیر 96

استراحت

دور سوم

یکشنبه11 تیر 96

دور چهارم

دور پنجم

دوشنبه12 تیر 96

استراحت

دور ششم

سه شنبه13 تیر 96

استراحت

دور هفتم

 

در صورتیکه احتمالا نیاز به تعداد دور بیشتری باشد از تعداد استراحتها کاسته خواهد شد.

 6) تعداد دور و روش برگزاری مسابقات در هر رده سنی  قبل از شروع دور اول اعلام می گردد.

7) زمان تاخیر  برای هر بازیکن 30 دقیقه درنظر گرفته شده که از زمان شروع بازیها مورد محاسبه خواهد بود و در هر دور برای کسانی که حاضر نباشند باخت منظور و از جدول مسابقات حذف خواهند گردید.

8) در صورت تساوی امتیازات برای تعیین نفرات بعدی (در جدولهای سوئیسی ) از پوئن شکنی بشرح زیر استفاده خواهد شد :

الف ) در جداول سوئیسی :

1- رویارویی مستقیم    2- بوخهولز    3- مجموع بوخهولز حریفان     4- سونه بورن برگر  5- تعداد برد بیشتر              6- بلیتس 5 دقیقه ای

ب) در جداول دوره ای:

1- رویاروئی مستقیم 2- سونه بورن برگر    3- تعداد بردبیشتر  4-  بلیتس 5 دقیقه ای

9) هر گونه موارد پیش بینی نشده حسب مورد توسط سرداور مسابقات اعلام خواهد گردید.

10) کمیته فنی مسابقات عبارتند از : خانم شمس الملوک احمدی و اقایان : حسین گلشنی –عباسعلی وحید دستجردی

11) آخرین مهلت ثبت نام  6 تیرماه 96 خواهد بود . ثبت نام صرفا از طریق سایت هیات انجام و فقط اسامی کسانی تایید خواهد شد که کلیه مشخصات خواسته شده را تکمیل نموده باشند. ضمن انکه ثبت نام بدون واریز وجه ورودیه قطعی نبوده و در لیست قرعه کشی لحاظ نخواهد شد.

12) بازیکنان رده های سنی که قصد شرکت در مسابقات قهرمانی کشور را دارند  بایستی در مسابقات قهرمانی استان شرکت نموده باشند .

13) ارائه اصل و تصویر صفحه اول شناسنامه  و اصل فیش بانکی قبل از شروع دور اول الزامی است.

14) هر گونه اعتراض به رای داوران باید بصورت کتبی و بلافاصله قبل از قرعه کشی دور بعدی به همراه مبلغ 500000 ریال به سرداور مسابقات تحویل گردد. در غیر اینصورت هیچگونه اعتراضی قابل قبول نخواهد بود. به اعتراضات کتبی در کمیته فنی مسابقات رسیدگی خواهد شد.

15) همراه داشتن تلفن همراه در سالن مسابقات اکیدا ممنوع می باشد.

16)  ورود کلیه همراهان – مربیان و سرپرستان به داخل سالن مسابقه ممنوع می باشد.

17) هر گونه تهیه فیلم و یا عکس تنها در 5 دقیقه شروع مسابقات  باهماهنگی سرداور مسابقات امکان پذیر  می باشد.   

18) عضویت سیستم جامع فدراسیون برای کلیه شرکت کنندگان الزامی  وبیمه ورزشی سال 95 اخنیاری می باشد.

19) بمنظور تعیین سهمیه استان در مسابقات قهرمانی کشور کلیه شرکت کنندگان فقط حق شرکت در رده سنی خود را داشته وحق شرکت در مسابقات رده بالاتر را ندارند و در صورتیکه قصد شرکت در رده سنی بالاتر در رده سنی بالاتر را داشته باشند هیات در این مورد تصمیم گیری خواهد نمود.

20 ) هر گونه موارد پیش بینی نشده در طول مسابقات و مطابق مقررات توسط سرداور اعلام خواهد شد.

 بازیکنان خارج از استان اصفهان حق شرکت در این مسابقات را نخواهند داشت. (ثبت نام صرفا برای کسانی تایید خواهد شد که دارای کد سیستم جامع استان اصفهان باشند.)

رده های سنی و تاریخ تولد : 

رده سنی زیر 6 سال: متولدین 11/10/90 به بعد

رده سنی زیر 8 سال: متولدین10 دیماه 90 تا 11 دیماه 88

رده سنی زیر 10 سال : متولدین 10 دیماه 88 تا 11 دیماه 86

رده سنی زیر 12 سال : متولدین 10 دیماه 86 تا 11 دیماه 84 

تحویل فیش یا رسید ورودیه تا قبل از شروع دور اول الزامی است . لذا از واریز از طریق همراه بانک موارد دیگر که امکان اخذ رسید بانکی وجود نداشته باشد خودداری و حتی الامکان از طریق بانک یا کارتخوان موجود در هیات و یا عابر بانک با دریافت رسید اقدام فرمائید. 

همراه داشتن هر گونه وسایل اضافی در داخل ساختمان محل برگزاری مسابقات توسط بازیکنان و همراهان ممنوع می باشد.

حامیان


قهرمانان
  • قهرمانان جهانی - اسیائی و کشوری
    قهرمانان جهانی - اسیائی و کشوری

  • استاد بزرگ شاهین لرپری زنگنه
    استاد بزرگ شاهین لرپری زنگنه
    کسب اخرین نورم استاد بزرگی در مسابقات المپیادجهانی به همراه تیم ملی بزرگسالان
    کسب مقام سوم قهرمانی جهان در رده سنی زیر 18 سال -2016
    کسب مدال طلای تیمی قهرمانی جهان در المپیاد زیر 16 سال 2015 - مغولستان
    کسب عنوان قهرمانی اسیا در رده سنی زیر 16 سال - 2015(کره جنوبی)
    کسب مقام دوم مشترک اوپن گرجستان 2015
    کسب اولین نورم استادبزرگی در تیرماه 94 (بلغارستان)
    کسب عنوان استادی بین المللی در فروردین 94(تایلند)
    کسب عنوان سومی تیمی مسابقات المپیاد جهانی 2014 مجارستان
    قهرمان اسیا در رده سنی زیر 16 سال -2014- هند
    کسب مدال تیمی مسابقا بین المللی قونیه ترکیه 2014
    کسب مدال برنز تیمی مسابقا بین المللی قونیه ترکیه 2013
    مقام دومی قهرمانی اسیا - رده سنی زیر 14 سال - ایران 2013
    مقام دوم تيمي و كسب مدال نقره ميز 5 در المپياد جهاني زير 16 سال (تركيه - 2012)
    مقام اول تیمی مسابقات قونیه - ترکیه 2012
    قهرمان اسیا در رده سنی زیر 14 سال سريلانكا و کسب مدال تیمی زیر 14 سال
    کسب مدال نقره تیمی سریع زیر 14 سال سریلانکا 2012
    مقام چهارم (مشترک با سوم ) جهان زیر 12 سال برزیل 2011
    قهرمان اسيا زير 12 سال فیلیپین 2011
    مقام ششم جهان زیر 12 سال 2010 یونان
    مقام هفتم جهان زیر 10 سال ترکیه 2009
    قهرمان اسيا زیر 10 سال 2009 هند و همچنین طلای تیمی زیر 10 سال
    مقام اول كشور در رده سني زير 12 سال
    مقام چهارم مسابقات زیر 14 سال قهرمانی جهان 2011
    قهرمان کشوردر سال 90-1389
    کسب مدال طلای asean ویتنام 2009 و اخذ عنوان استادی فیده
    کسب مدال تیمی زیر 10 سال - ویتنام 2008

  • استاد بین المللی  نیما جوانبخت
    استاد بین المللی نیما جوانبخت
    کسب مقام سوم اسیا در رده سنی زیر 20 سال - 2015 قرقیزستان
    کسب مقام قهرمانی کشور در رده سنی زیر 20 سال - 1394
    کسب مقام دومی مسابقات سریع و چهارمی متعارف قهرمانی اسیا - رده سنی زیر 18 سال -ایران 2013
    كسب مقام دوم تيمي در مسابقات المپياد جهاني زير 16 سال (استانبول 2012)
    مقام چهارم زير 16 سال اسيا (2012 سريلانكا)
    مقام اول اسيا در مسابقات سريع و بليتس زير 16 سال اسيا (2012 سريلانكا)
    مقام دوم تيمي زير 16 سال اسيا (2012 سريلانكا)
    مقام ششم مسابقات قهرمانی جهان در رده سنی زیر 16 سال 2011
    قهرمان جشنواره سراسری کشور در سال 90
    مدال نقره زیر 16 سال اسیا فیلیپین 2011
    نفر سوم مسابقات قهرمانی کشور در رده سنی زیر 16 سال
    مدال برنز تیمی المپیاد جهانی2011 - مدال طلای انفرادی المپیاد جهانی 2011
    مدال طلای تیمی مسابقات ازاد ترکیه 2011

  • هستی خسروی
    هستی خسروی
    مقام دوم رده سنی زیر 10 سال1396
    کسب عنوان سومی قهرمانی جهان در رده سنی زیر 8 سال -216
    قهرمان کشور در رده سنی زیر 8 سال دختران - 1394
    نایب قهرمان رده سنی زیر 6 سال جشنواره کشور - 1392

  • محمد صادق نادری
    محمد صادق نادری
    قهرمان مسابقات اماتوزی اسیا- اصفهان 2016
    نایب قهرمان رده سنی زیر 14 سال پسران - 1394

  • محسن ترکان
    محسن ترکان
    نایب قهرمان مسابقات اماتوری اسیا- اصفهان 2016
  • امیرحسین بادکوبی
    امیرحسین بادکوبی
    کسب مقام سوم رده سنی زیر 14 سال کشور در سال 1391
    كسب مقام اول اوپن زنده ياد دكتر نوابي (كرمان -1391)
    نایب قهرمان مسابقات زیر 20 سال کشور در سال 1391
    مقام سوم در رده سنی زیر 12 سال در سال 90-1389

  • علیرضا آقائی
    علیرضا آقائی
    کسب مقام سوم رده سنی زیر 18 سال کشور در سال 1391
    مقام دوم تيمي زير 16 سال اسيا(سريلانكا2012)
    نفر دوم مسابقات قهرمانی کشور در رده سنی زیر 16 سال در سال 90-1389
    تکرار مقام دوم رده سنی زیر 16 سال کشور - سال 91-1390

  • فراز قلعه دار
    فراز قلعه دار
    نايب قهرمان اوپن زنده ياد دكتر نوابي (كرمان - 1391)
    قهرمان کشور در سال 1390 (رده سنی زیر 20سال)

  • استاد فيده پرنيان عباسي
    استاد فيده پرنيان عباسي
    کسب مقام سوم رده سنی زیر 12 سال کشور در سال 1391
    کسب مقام اول مشترک و عنوان استادي فيده مسابقات اسه ان در مسابقات اسه ان 2012
    مقام دوم قهرمانی کشور در رده زیر 10سال- سال 90-1389

  • رامیلا واگوهیان
    رامیلا واگوهیان
    مقام سوم زیر 18 سال 1396
    کسب مقام سوم بازیهای سریع مدارس اسیا در رده سنی زیر 15 سال دختران - تهران 2016
    نایب قهرمان کشور در رده سنی زیر 20 سال دختران - 1394
    نایب قهرمان کشور در رده سنی زیر 18 سال - 1393
    مقام سوم قهرمانی کشور - رده سنی زیر 14 سال - 1392
    مقام دوم زیر 8سال کشور در سال 1388

  • اشکان ازلی
    اشکان ازلی
    نایب قهرمان کشور در رده سنی زیر 16 سال(1392) و راهیابی به مسابقات قهرمانی اسیا(2014)
  • انوشا مهدیان
    انوشا مهدیان
    مقام اول رده سنی زیر 16 سال 1396
    مقام دوم مسابقات سریع آسیا رده سنی زیر 20 سال 1396
    مقام دوم کشور مرحله اول ودوم رده سنی زیر 14 سال 1395
    مقام دوم مرحله اول کشور رده سنی زیر 20سال 1395
    مقام سوم رده سنی زیر 14 سال دختران - 1394
    قهرمان کشور در رده سنی زیر 20 سال دختران - 1394
    قهرمان کشور در رده سنی زیر 12 سال - 1393
    مقام سوم مسابقات قهرمانی کشور رده سنی زیر ١٢سال _ 1392

  • طناز ازلی
    طناز ازلی
    مقام دوم مسابقات آسیایی رده سنی زیر 16 سال 2017
    مقام سوم سریع قهرمانی آسیا رده سنی زیر 16 سال 2017
    قهرمان کشور دررده سنی زیر16سال دختران 1395
    نایب قهرمان رده سنی زیر 15 سال دختران مدارس اسیا و کسب عنوان wcm - تهران 2016
    نایب قهرمان کشور در رده سنی زیر 14 سال - 1393

  • فاطمه مشهدی
    فاطمه مشهدی
    مقام سوم رده سنی زیر 10 سال 1396
    کسب عنوان دومی مسابقات سریع مدارس اسیا در رده سنی زیر 9 سال دختران - تهران 2016
    نایب قهرمان کشور در رده سنی زیر 8 سال دختران - 1394
    قهرمان کشور در جشنواره کشوری رده سنی زیر 6 سال - تهران - 1392

  • کیارش نجفی
    کیارش نجفی
    1390- مقام سوم تیمی دانش اموزان اسیا2011
    قهرمان استات اصفهان در رده سنی زیر 16 سال - 1394

  • خشایار رجبی
    خشایار رجبی
    مقام سوم تیمی دانش اموزان اسیا - 2011
  • امید کریمی
    امید کریمی
    دارنده مدال برنز قهرمانی کشور کم بینایان و نابینایان - 1395 رامسر
  • عسل کاظم زاده
    عسل کاظم زاده
    کسب عنوان بهترین بازیکن ریتینگ دار زیر 1900 بانوان اماتوری اسیا- اصفهان 2016
    قهرمان استان در رده سنی زیر 12 سال - 1393
    راهیابی به فینال قهرمانی کشور بانوان (انتخابی تیم ملی بزرگسالان)1393
    قهرمان استان در رده سني زير 10 سال دختران -1391
    قهرمان استان در رده سنی زیر 20 سال دختران - سال 1390
    مقام هفتم رده سنی زیر 10 سال کشور - سال 91-1390
    مقام چهارم مسابقات قهرمانی کشور رده سنی زیر 8 سال 90-1389

  • ایدا عباسی نفر چهارم کشور در رده سنی زیر 10 سال 91-1390 و قهرمان استان در رده سنی زیر 10 سال دختران
    ایدا عباسی نفر چهارم کشور در رده سنی زیر 10 سال 91-1390 و قهرمان استان در رده سنی زیر 10 سال دختران
    نفر چهارم کشور در رده سنی زیر 10 سال 91-1390
    قهرمان استان در رده سنی زیر 10 سال دختران

  • مسعود ایرانپور
    مسعود ایرانپور
    بهترین بازیکن با ریتینگ زیر 1800 مسابقات اماتوری اسیا- اصفهان 2016
  • علی کدخدائی
    علی کدخدائی
    بهترین بازیکن با ریتینگ زیر 2000 مسابقات اماتوری اسیا- اصفهان 2016
  • محمد جواد نادری
    محمد جواد نادری
    بهترین بازیکن بدون ریتینگ مسابقات اماتوری اسیا- اصفهان 2016
  • نگین ماجد
    نگین ماجد
    کسب عنوان بهترین بازیکن با ریتینگ زیر 1700 مسابقات اماتوری بانوان اسیا-اصفهان 2016
  • قهرمانان استان در سال 1395
    قهرمانان استان در سال 1395

  • باشگاه اندیشه اصفهان
    باشگاه اندیشه اصفهان
    قهرمان هفتمین دوره مسابقات تیمی شهرستانهای تابعه استان اصفهان (بانوان) -1396
  • تیم اسپادانا
    تیم اسپادانا
    قهرمان هفتمین دوره مسابقات تیمی شهرستانهای تابعه استان اصفهان(اقایان) - 1396
  • باشگاه ارمن
    باشگاه ارمن
    قهرمان مسابقات تیمی باشگاههای استان اصفهان(بانوان) - 1396
  • علیرضا روحپرور
    علیرضا روحپرور
    قهرمان مسابقات بلیتس استان اصفهان - 1396
  • علیرضا اقائی
    علیرضا اقائی
    قهرمان مسابقات سریع قهرمانی استان - 1396
  • استاد بین المللی نیما جوانبخت
    استاد بین المللی نیما جوانبخت
    قهرمان هفدهمین دوره اوپن اردیبهشت اصفهان - 1396