پایان دومین دوره مسابقات لیگ دسته اول باشگاهها و دستجات ازاد استان اصفهان(بانوان و اقایان)

مسابقات

زمان: ابانماه 90

مکان: خانه شطرنج

پایان دومین دوره مسابقات شطرنج دسته اول باشگاههای استان اصفهان - اقایان

دومین دوره مسابقات شطرنج دسته اول باشگاههای استان اصفهان در گروه اقایان عصر روز جمعه مورخ 16 دیماه 90 به پایان رسید . در پایان دور هفتم این نتایج بدست امد :

شاهرخ 1 - هنرمندان 3

پیشکسوتان 1.5 - تدوین تراز اسپادانا 2.5

نوجوانان ارمن 4 - هیات تیران 0

فرش بهارستان اران و بیدگل (بعلت عدم حضور) 0 - هیات اصفهان 4

هیات درچه 0.5 - هیات نجف اباد 3.5

پالایش نفت اصفهان 3 - بیمارستان شریعتی 1

رده بندی نهائی :

تدوین تراز اسپادانا با 19 امتیاز (اول)

نوجوانان ارمن با 18.5 امتیاز (دوم)

شاهرخ با 18 امتیاز و پوئن شکنی 16 (سوم)

هنرمندان با 18 امتیاز و پوئن شکنی 12 (چهارم)

5- هیات اصفهان 6- هیات نجف اباد 7-  پیشکسوتان 8- پالایش نفت اصفهان 9- هیات تیران 10- بیمارستان شریعتی 11- فرش بهارستان اران و بیدگل 12- هیات درچه 

لازم به ذکر است که تیمهای فرش بهارستان اران و بیدگل و هیات درچه به دسته دوم استان سقوط نمودند. همچنین برای تیم فرش بهارستان اران و بیدگل بدلیل غیبت غیر موجه و بدون اطلاع قبلی در دور اخر تنبیهات انضباطی در نظر گرفته خواهد شد.

رده بندی میزهای ششگانه :

میز 1 :اقای چنگیز رضائی از شاهرخ با 100% امتیازات

میز 2 : آقای سپهر مهذب از نوجوانان ارمن با 71.4% امتیازات

میز 3 : آقای فراز قلعه دار از هنرمندان با 100% امتیازات

میز 4 : آقای اسفندیار ربیعی از شاهرخ با 66.7% امتیازات

میز 5 : آقای محمد میرجانی از پیشکسوتان با 70% امتیازات

میز 6 : آقای احمد یزدان دوست از پیشکسوتان با 75% امتیازات

در پایان دومین دوره مسابقات دسته اول باشگاهها و دستجات ازاد بانوان استان اصفهان تیمهای :

رفاهی تفریحی شهرداری نجف اباد با 23 امتیاز 

هیات شطرنج اصفهان با 22 امتیاز 

هیات شطرنج نجف اباد با 15.5 امتیاز 

بترتیب در مکانهای اول تا سوم این مسابقات قرار گرفتند.

همچنین تیمهای دانشگاه راغب اصفهانی - هیات شطرنج مبارکه - خانه شطرنج اصفهان - انقلاب اسلامی - دانشگاه صفاهان و پالایشگاه اصفهان بترتیب مکانهای چهارم تا نهم جدول رده بندی را به خود اختصاص دادند.

نتایج میزهای ششگانه بشرح زیر می باشد :

میز 1 : خانم شیما کاشانی از رفاهی تفریحی شهرداری اصفهان با 100% امتیازات

میز 2 : خانم پرنیان عباسی از رفاهی تفریحی شهرداری اصفهان با 100% امتیازات

میز 3 : خانم فاطمه صالحی از انقلاب اسلامی با 100% امتیازات

میز 4 : خانم بهاره رضاقلیان از هیات اصفهان با 85.7% امتیازات

میز 5 : خانم مریم کاظمی از دانشگاه راغب اصفهانی با 40% امتیازات

میز 6: خانم بهناز انالوئی از هیات نجف اباد با 80% امتیازات

گزارش و نتایج دور به دور مسابقات بانوان

گزارش و نتایج دور به دور مسابقات آقایان

گزارش تصویری مسابقات بانوان

گزارش تصویری مسابقات اقایان

قابل توجه تیمهای شرکت کننده در لیگ دسته اول باشگاههای استان(بانوان و اقایان):
بدلیل انصراف چند تیم از مسابقات لیگ دسته اول باشگاههای استان اصفهان و جایگزینی انها توسط تیمهای دیگر که اعلام امادگی نموده اند مسابقات دسته اول باشگاهای استان در دو گروه بانوان و اقایان با یک هفته تاخیر برگزار خواهد شد. بنابراین مسابقات مذکور از تاریخ چمعه 27 اذر ماه اغاز خواهد شد.

با توجه به درخواست سرپرستان شرکت کننده در جلسه هماهنگی -  تعداد بازیکنان هر تیم متشکل از  4 تا  6 نفر خواهد بود.

هیات شطرنج استان اصفهان در نظر دارد دومین دوره مسابقات لیگ دسته اول باشگاهها و دستجات ازاد استان اصفهان را با شرایط زیر برگزار نماید:

1.   مسابقات بانوان با شرکت 10 تیم : هیات شهرستان اصفهان – شاهین شهرضا– خانه فرهنگ ویلاشهر – ذوب اهن الف – آراد  – نونهالان استان – هیات شهرستان شهرضا – آزاد  – خانه شطرنج  و فرهنگیان برگزار خواهد شد.

2.   مسابقات اقایان با شرکت 12 تیم : شرکت مهندسی ایریسا – هنرمندان – پالایش نفت اصفهان – نوجوانان الف ارمن – هیات شهرستان اصفهان – هیات شهرستان شهرضا – پیشکسوتان استان – هیات شهرستان درچه – بیمارستان دکتر شریعتی اصفهان – هیات شهرستان نجف اباد – تدوین تراز اسپادانا و شهرخ برگزار خواهد شد.

3.   جلسه هماهنگی سرپرستان تیمها در تاریخ 1390.8.5 (پنجشنبه)  راس ساعت  18 در محل خانه شطرنج خواهد بود و  برنامه زمان بندی و قرعه کشی و ائین نامه مسابقات  نیز در همان تاریخ اعلام خواهد گردید. شرکت کلیه سرپرستان تیمها در جلسه مذکور الزامی بوده و عدم شرکت در جلسه بمنزله انصراف از شرکت در مسابقات تلقی خواهد شد.

4.   در صورت انصراف هر یک از تیمها بترتیب از تیمهای بعدی در مسابقات  دسته دوم که در نیمه اول سال 90 برگزار شده جایگزین خواهند گردید.

5.   مسابقات در هر دو گروه بانوان و اقایان از تاریخ 1390.8.20 ( جمعه ) آغاز خواهد شد. ضمن انکه کلیه مسابقات روزهای جمعه از ساعت 9 صبح برای بانوان و از ساعت 14 برای اقایان برگزار می گردد. 

6.      هر تیم متشکل از 6 بازیکن (4 بازیکن اصلی و 2 بازیکن ذخیره) خواهد بود و بازیها بر روی 4 میز برگزار می شود.

7.      مسابقات به روش سوئیسی و در 7 دور برگزار می شود. .  

8.      زمان بازی برای هر بازیکن 90 دقیقه + 30 ثانیه وقت اضافی به ازای هر حرکت ( سیستم فیشر ) خواهد بود.

9.      محل برگزاری مسابقات بانوان و آقایان خانه شطرنج واقع در اصفهان – اتوبان چمران – خانه شطرنج خواهد بود.

10.  آخرین مهلت ثبت نام و ارائه مدارک لازم  و فیش بانکی مورخه 1390.8.12خواهد بود .

11.  مدارک لازم برای اعلام آمادگی  و ثبت نام :

الف) واریز ورودیه مسابقات بمبلغ 1500000 ریال برای هر تیم بحساب جام بانک ملت شعبه تختی بنام هیات شطرنج استان اصفهان و ارائه فیش مربوطه .

ب) ارائه لیست بازیکنان – سرپرست و کاپیتن هر تیم به همراه اصل کارت بیمه ورزشی بازیکنان – سرپرست و کاپیتن تیم .

ج) ارائه نامه کتبی باشگاه یا هیات شطرنج مربوطه ( در مورد دسته جات آزاد نامه کتبی سرپرست تیم به همراه تصویر کارت ملی سرپرست)

د) ارائه فرم قرارداد بازیکنان در 3 نسخه که توسط باشگاه / هیات / سرپرست مربوطه به امضاء رسیده و مهر  شده باشد. ضمنا نمونه فرم به پیوست می باشد.

ه) ارائه شماره تلفن تماس ( همراه و ثابت ) سرپرست و کاپیتن تیم .

12.  جوائز مسابقات :

·         به تیمهای اول تا سوم کاپ و حکم  قهرمانی اهداء خواهد شد.

·         به قهرمانان اول میزهای ششگانه حکم قهرمانی اهداء می گردد.

·         به تیمهای اول تا سوم جوائز نقدی بشرح زیر اهداء می گردد:

تیم اول : مبلغ 5000000  ریال – تیم دوم : 4000000  ریال – تیم سوم : 3000000 ریال

(10% مبلغ  جوائز بعنوان مالیات کسر خواهد شد.)

·         2 تیم اخر مسابقات در هر گروه  به دسته دوم باشگاههای استان  سقوط می نمایند.

·     تیم اول هر گروه در صورت تمایل بعنوان سهمیه استان در مسابقات دسته اول باشگاهها ی کشور به فدراسیون شطرنج معرفی خواهد شد.

هرگونه موارد پیش بینی نشده حسب مقررات توسط  هیات استان اعلام خواهد شد.

نمونه فرم قرارداد بازیکنان و باشگاه یا دستجات آزاد 

حامیان


قهرمانان
  • قهرمانان جهانی - اسیائی و کشوری
    قهرمانان جهانی - اسیائی و کشوری

  • استاد بزرگ شاهین لرپری زنگنه
    استاد بزرگ شاهین لرپری زنگنه
    قهرمان لیگ برتر باشگاهای کشوربه همراه تیم سایپا وکسب مقام اول (میز3) در سال 1398
    کسب عنوان برترین بازیکن جوان آسیا از سوی فدراسیون شطرنج آسیا (2016)
    شرکت در مرحله نیمه نهایی مسابقات قهرمانی کشور وراه یابی به فینال مسابقات در سال 1396
    نایب قهرمانی لیگ برتر باشگاهای کشوربه همراه تیم ذوب آهن وکسب مقام اول (میز1) در سال 1395
    کسب اخرین نورم استاد بزرگی در مسابقات المپیادجهانی به همراه تیم ملی بزرگسالان
    کسب مقام سوم قهرمانی جهان در رده سنی زیر 18 سال -2016
    کسب مدال طلای تیمی قهرمانی جهان در المپیاد زیر 16 سال 2015 - مغولستان
    کسب عنوان قهرمانی اسیا در رده سنی زیر 16 سال - 2015(کره جنوبی)
    کسب مقام دوم مشترک اوپن گرجستان 2015
    کسب اولین نورم استادبزرگی در تیرماه 94 (بلغارستان)
    کسب عنوان استادی بین المللی در فروردین 94(تایلند)
    کسب عنوان سومی تیمی مسابقات المپیاد جهانی 2014 مجارستان
    قهرمان اسیا در رده سنی زیر 16 سال -2014- هند
    کسب مدال تیمی مسابقا بین المللی قونیه ترکیه 2014
    کسب مدال برنز تیمی مسابقا بین المللی قونیه ترکیه 2013
    مقام دومی قهرمانی اسیا - رده سنی زیر 14 سال - ایران 2013
    مقام دوم تيمي و كسب مدال نقره ميز 5 در المپياد جهاني زير 16 سال (تركيه - 2012)
    مقام اول تیمی مسابقات قونیه - ترکیه 2012
    قهرمان اسیا در رده سنی زیر 14 سال سريلانكا و کسب مدال تیمی زیر 14 سال
    کسب مدال نقره تیمی سریع زیر 14 سال سریلانکا 2012
    مقام چهارم (مشترک با سوم ) جهان زیر 12 سال برزیل 2011
    قهرمان اسيا زير 12 سال فیلیپین 2011
    مقام ششم جهان زیر 12 سال 2010 یونان
    مقام هفتم جهان زیر 10 سال ترکیه 2009
    قهرمان اسيا زیر 10 سال 2009 هند و همچنین طلای تیمی زیر 10 سال
    مقام اول كشور در رده سني زير 12 سال
    مقام چهارم مسابقات زیر 14 سال قهرمانی جهان 2011
    قهرمان کشوردر سال 90-1389
    کسب مدال طلای asean ویتنام 2009 و اخذ عنوان استادی فیده
    کسب مدال تیمی زیر 10 سال - ویتنام 2008

  • استاد بین المللی  نیما جوانبخت
    استاد بین المللی نیما جوانبخت
    کسب مقام سوم اسیا در رده سنی زیر 20 سال - 2015 قرقیزستان
    کسب مقام قهرمانی کشور در رده سنی زیر 20 سال - 1394
    کسب مقام دومی مسابقات سریع و چهارمی متعارف قهرمانی اسیا - رده سنی زیر 18 سال -ایران 2013
    كسب مقام دوم تيمي در مسابقات المپياد جهاني زير 16 سال (استانبول 2012)
    مقام چهارم زير 16 سال اسيا (2012 سريلانكا)
    مقام اول اسيا در مسابقات سريع و بليتس زير 16 سال اسيا (2012 سريلانكا)
    مقام دوم تيمي زير 16 سال اسيا (2012 سريلانكا)
    مقام ششم مسابقات قهرمانی جهان در رده سنی زیر 16 سال 2011
    قهرمان جشنواره سراسری کشور در سال 90
    مدال نقره زیر 16 سال اسیا فیلیپین 2011
    نفر سوم مسابقات قهرمانی کشور در رده سنی زیر 16 سال
    مدال برنز تیمی المپیاد جهانی2011 - مدال طلای انفرادی المپیاد جهانی 2011
    مدال طلای تیمی مسابقات ازاد ترکیه 2011

  • استاد فیده انوشا مهدیان
    استاد فیده انوشا مهدیان
    مقام اول مسابقات قهرمانی بانوان کشور سال 1397 و عضویت در تیم ملی کشور
    نائب قهرمان کشور در رده سنی زیر16سال 1397
    مقام سوم مسابقات قهرمانی کشور رده زیر 20 سال97
    مقام سوم تیمی المپیاد جهانی شطرنج سال 2018
    نائب قهرمان کشور رده زیر 20 سال کشور 96
    قهرمان کشور در رده سنی زیر 16 سال 1396
    نائب قهرمان مسابقات سریع آسیا رده سنی زیر 20 سال 1396
    نائب قهرمان کشور مرحله اول ودوم رده سنی زیر 14 سال 1395
    نائب قهرمان مرحله اول کشور رده سنی زیر 20سال 1395
    مقام سوم کشور در رده سنی زیر 14 سال دختران - 1394
    قهرمان کشور در رده سنی زیر 20 سال دختران - 1394
    قهرمان کشور در رده سنی زیر 12 سال - 1393
    مقام سوم مسابقات قهرمانی کشور رده سنی زیر ١٢سال _ 1392

  • هستی خسروی
    هستی خسروی
    مقام دوم رده سنی زیر 10 سال1396
    کسب عنوان سومی قهرمانی جهان در رده سنی زیر 8 سال -216
    قهرمان کشور در رده سنی زیر 8 سال دختران - 1394
    نایب قهرمان رده سنی زیر 6 سال جشنواره کشور - 1392

  • محمد صادق نادری
    محمد صادق نادری
    قهرمان مسابقات اماتوزی اسیا- اصفهان 2016
    نایب قهرمان رده سنی زیر 14 سال پسران - 1394

  • محسن ترکان
    محسن ترکان
    نایب قهرمان مسابقات اماتوری اسیا- اصفهان 2016
  • امیرحسین بادکوبی
    امیرحسین بادکوبی
    کسب مقام سوم رده سنی زیر 14 سال کشور در سال 1391
    كسب مقام اول اوپن زنده ياد دكتر نوابي (كرمان -1391)
    نایب قهرمان مسابقات زیر 20 سال کشور در سال 1391
    مقام سوم در رده سنی زیر 12 سال در سال 90-1389

  • علیرضا آقائی
    علیرضا آقائی
    کسب مقام سوم رده سنی زیر 18 سال کشور در سال 1391
    مقام دوم تيمي زير 16 سال اسيا(سريلانكا2012)
    نفر دوم مسابقات قهرمانی کشور در رده سنی زیر 16 سال در سال 90-1389
    تکرار مقام دوم رده سنی زیر 16 سال کشور - سال 91-1390

  • فراز قلعه دار
    فراز قلعه دار
    نايب قهرمان اوپن زنده ياد دكتر نوابي (كرمان - 1391)
    قهرمان کشور در سال 1390 (رده سنی زیر 20سال)

  • استاد فيده پرنيان عباسي
    استاد فيده پرنيان عباسي
    کسب مقام سوم رده سنی زیر 12 سال کشور در سال 1391
    کسب مقام اول مشترک و عنوان استادي فيده مسابقات اسه ان در مسابقات اسه ان 2012
    مقام دوم قهرمانی کشور در رده زیر 10سال- سال 90-1389

  • رامیلا واگوهیان
    رامیلا واگوهیان
    مقام سوم زیر 18 سال 1396
    کسب مقام سوم بازیهای سریع مدارس اسیا در رده سنی زیر 15 سال دختران - تهران 2016
    نایب قهرمان کشور در رده سنی زیر 20 سال دختران - 1394
    نایب قهرمان کشور در رده سنی زیر 18 سال - 1393
    مقام سوم قهرمانی کشور - رده سنی زیر 14 سال - 1392
    مقام دوم زیر 8سال کشور در سال 1388

  • اشکان ازلی
    اشکان ازلی
    نایب قهرمان کشور در رده سنی زیر 16 سال(1392) و راهیابی به مسابقات قهرمانی اسیا(2014)
  • طناز ازلی
    طناز ازلی
    مقام سوم مسابقات قهرمانی بانوان کشور سال 1397 و عضویت در تیم ملی کشور
    نائب قهرمان کشور در رده سنی زیر 18 سال 1397
    مقام دوم مسابقات آسیایی رده سنی زیر 16 سال 2017
    مقام سوم سریع قهرمانی آسیا رده سنی زیر 16 سال 2017
    قهرمان کشور دررده سنی زیر16سال دختران 1395
    نایب قهرمان رده سنی زیر 15 سال دختران مدارس اسیا و کسب عنوان wcm - تهران 2016
    نایب قهرمان کشور در رده سنی زیر 14 سال - 1393

  • فاطمه مشهدی
    فاطمه مشهدی
    کسب مقام سوم زیر 12 سال کشور درسال 1397
    مقام سوم رده سنی زیر 10 سال 1396
    کسب عنوان دومی مسابقات سریع مدارس اسیا در رده سنی زیر 9 سال دختران - تهران 2016
    نایب قهرمان کشور در رده سنی زیر 8 سال دختران - 1394
    قهرمان کشور در جشنواره کشوری رده سنی زیر 6 سال - تهران - 1392

  • کیارش نجفی
    کیارش نجفی
    1390- مقام سوم تیمی دانش اموزان اسیا2011
    قهرمان استات اصفهان در رده سنی زیر 16 سال - 1394

  • خشایار رجبی
    خشایار رجبی
    مقام سوم تیمی دانش اموزان اسیا - 2011
  • امید کریمی
    امید کریمی
    دارنده مدال برنز قهرمانی کشور کم بینایان و نابینایان - 1395 رامسر
  • عسل کاظم زاده
    عسل کاظم زاده
    کسب عنوان بهترین بازیکن ریتینگ دار زیر 1900 بانوان اماتوری اسیا- اصفهان 2016
    قهرمان استان در رده سنی زیر 12 سال - 1393
    راهیابی به فینال قهرمانی کشور بانوان (انتخابی تیم ملی بزرگسالان)1393
    قهرمان استان در رده سني زير 10 سال دختران -1391
    قهرمان استان در رده سنی زیر 20 سال دختران - سال 1390
    مقام هفتم رده سنی زیر 10 سال کشور - سال 91-1390
    مقام چهارم مسابقات قهرمانی کشور رده سنی زیر 8 سال 90-1389

  • ایدا عباسی نفر چهارم کشور در رده سنی زیر 10 سال 91-1390 و قهرمان استان در رده سنی زیر 10 سال دختران
    ایدا عباسی نفر چهارم کشور در رده سنی زیر 10 سال 91-1390 و قهرمان استان در رده سنی زیر 10 سال دختران
    نفر چهارم کشور در رده سنی زیر 10 سال 91-1390
    قهرمان استان در رده سنی زیر 10 سال دختران

  • مسعود ایرانپور
    مسعود ایرانپور
    بهترین بازیکن با ریتینگ زیر 1800 مسابقات اماتوری اسیا- اصفهان 2016
  • علی کدخدائی
    علی کدخدائی
    بهترین بازیکن با ریتینگ زیر 2000 مسابقات اماتوری اسیا- اصفهان 2016
  • محمد جواد نادری
    محمد جواد نادری
    بهترین بازیکن بدون ریتینگ مسابقات اماتوری اسیا- اصفهان 2016
  • نگین ماجد
    نگین ماجد
    کسب عنوان بهترین بازیکن با ریتینگ زیر 1700 مسابقات اماتوری بانوان اسیا-اصفهان 2016
  • قهرمانان استان در سال 1398
    قهرمانان استان در سال 1398
    معرفی قهرمانان مسابقات استان در سال 1398
  • پدرام ناظمی
    پدرام ناظمی
    قهرمان بلیتس استان در سال 1398
  • بهزادکلانتری
    بهزادکلانتری
    قهرمان مسابقات پیشکسوتان استان اصفهان درسال 1398